Elektronik Üretim ve Dizgi

ODASMT olarak, mühendislerimiz ile elektronik üretim süreçlerinin her alanında hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Böylelikle elektronik üretim konularında müşterilerimize elektronik kart tasarımı, komponent tedariği, PCB tedariği ve SMD dizgi hizmetleri ile aynı zamanda anahtar teslim çözümler sunuyoruz.

 • Elektronik Kart Tasarımı

  Elektronik Kart Tasarımı

  Odasmt_elektronik_uretim_ve_elektronik_kart_tasarimi

  Tasarımı yapılması istenen proje, yazılı olarak proje isterlerinin maddeler halinde listelenmesi ile başlıyor.
  Elektronik kart tasarımı için ön çalışma yapılır. Bununla birlikte ARGE departmanı ön araştırma süreci ile kullanılacak elektronik komponentler ve tasarımı belirler. Süreç ile ilgili son olarak ARGE departmanı hizmet için teklif verir.
  Böylelikle elektronik kart tasarım süreci başlar.

  Detayları Gör

 • Prototip PCB Üretimi

  Prototip PCB Üretimi

  odasmt_prototip_pcb_uretim

  Elektronik kart tasarımının hazırlanması ile birlikte, GERBER dosyası ile Prototiplendirme Ekibimize ulaşır. Daha sonra GERBER dosyaları, prototip PCB üretimine hazır hale getirilir. Ardından üretime hazırlanan PCB dosyaları için tasarımcıdan teknik onay alınır.
  Onay ile birlikte elektronik üretim süreci başlar.

  Detayları Gör

  Prototip PCB Üretimi

 • Komponent Tedariği

  Komponent Tedariği

  odasmt_elektronik_komponent_tedarigi

  Elektronik kart tasarım ekibi elektronik kart tasarımına ait BOM (Bill of Material) listesi tedarik departmanımıza iletir. Böylelikle komponent tedarik süreci başlamaktadır. Bu elektronik üretim süreci maliyetlerin düşmesi açısından önemli bir aşamadır. Elektronik komponent ya da paket optimizasyonu ile de maliyetlerin aşağıya düşmesi sağlanır. En nihayetinde bu aşamaya kadar olan her şey göz önüne alındığında yapılan doğrular ya da yanlışlar bundan sonrasında ki seri üretim maliyetleri ile zaman maliyetlerini de daimi olarak etkiler. Belki de yapılan elektronik kart tasarım hataları ile birlikte yeniden elektronik kart tasarım sürecinin başlamasına neden olur.
  ODASMT, Uzak Doğu ve Avrupa gibi lokasyonlar da güçlü tedarikçi ağına sahiptir. Bu sayede güçlü tedarikçi ağı sayesinde doğru malzeme ve doğru fiyat politikasını izler.

  Detayları Gör

 • SMD Dizgi

  SMD Dizgi

  odasmt_smt_smd_elektronik_kart_pcb_dizgi

  Elektronik SMD dizgi süreci de en az elektronik kart tasarımı kadar önemlidir. SMD dizgi sürecinin başlaması için öncelikle Pick and Place dosyası ile birlikte BOM listesi gerekir. Buna rağmen elinizde Pick and Place dosyası yoksa yin de düzgün hazırlanmış bir BOM listesi iş görecektir. Bunun yanında numune tasarımı ile de desteklenmesi iyi olur. Elektronik üretim hattından çıkan ilk dizigili PCB’den sonra hem üretim mühendisinden hem de müşteriden onay alınmaktadır. Onay alınan tasarımın üretimi devam eder. En nihayetin de üretilen elektronik kartların müşteriye teslimi gerçekleşir.

  SMD dizgi kalitesi, elektronik kartın ömrünü ve sağlıklı çalışmasını direkt etkiler. Kullanılan lehim kalitesi, SMD dizgi makine kalibrasyonu, fırın ısıtma bölge sayısı gibi bir çok parametre vardır. Bu nedenle kaliteli bir elektronik üretim sürecinin sonlanması, elektronik üretim makinalarının kalibrasyon kontrollerinin düzenli yapılması ile de ilgili bit parametredir.

  Tüm bunların ışığında elektronik üretim alanımızdaki SMD dizgi makinelerini ve diğer tüm üretim dizgi hattın da kullanılan makineler, HWGC Türkiye marka güvencesi ile aralıksız üretim yapacak şekilde kurgulanmaktadır. Ayrıca kalibrasyonları da takip aldındadır.

  Diğer bir nokta ise lehim seçimidir. Dolayısı ile ürün kalite ve performansı nedeni ile krem çubuk ve tel lehimlerde ise Alpha Marka ürünler kullanılmaktadır.

  Detayları Gör

  SMD Dizgi

 • THT Dizgi

  THT Dizgi

  odasmt_elektronik_kart_pcb_tht_dip_dizgi

  THT Malzeme dizgisi, potalı üretim ile gerçekleştirilmektedir. Diğer bir taraftan da yoğun lehim tüketimi olan bir konudur. SMD komponentlerde de olduğu gibi burada da soğuk lehim gibi vakalara rastlamamak için üretim koşulları ya da kullanılan tüketim malzemelerinin kalitesinden emin olunması gerekmektedir.

  Her şeyin ötesinde elektronik üretimin neticesinde tüm elektronik malzemelerin kontrolleri Automatic Optic Inspector tarafından gerçekleştirilerek hatasız THT lehimleme sağlanmaktadır.

  Detayları Gör

 • Test Prosesleri

  Test Prosesleri

  odasmt_elektronik_kart_uretim_dizgi_test_prosesleri_saki_aoi

  İmalathanemizde üretilen hiçbir elektronik kart test edilmeden üretim alanından dışarıya çıkamaz. Test prosedürleri ilk tasarım süreci itibari ile planlanmaktadır. Üretilen kart adedine göre TestPoint değerleri ölçülmekte ve bütün test süreçleri masaüstü yazılıma aktarılmaktadır. Elektronik kartlara masaüstü yazılımlar ile otomatik yazılım yüklenmekte ve test işlemleri gerçekleşmektedir.

  Müşteri talepleri en başta belirtilen normlara uygun test süreçleri uygulanmaktadır. Sektörel belgelendirme süreçlerinde müşteri desteği sağlanmaktadır.

  Detayları Gör

  Test Prosesleri

Bizler Avrupa ve Uzak Doğu’daki iş ağımız sayesinde ekspres dizgi ve komponent tedarik hizmetleri veriyoruz. Dolayısıyla üretimi ve dizgisi yapılan elektronik kartları 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde müşterilerimize teslim edilmektedir.

Nasıl Çalışıyoruz?

Bizimle her şey kolay.

Elektronik üretim ve SMD dizgi için bizimle iletişime geçerek başlayabilirsiniz,
İsterseniz formu doldurun ya da  isterseniz telefon ile iletişime geçin.

Başvurunuzdan sonra sizi +90 216 706 99 01 numaralı telefondan arayacağız.